10 Mayıs 2011 Salı

Gerçek Sansürler Serisi

Yandaki resimde gördüğünüz otomobilin sodyum bor hidritle çalışan otomobil olduğunu söylesem ilginizi çeker mi? Dünya bor rezervinin yüzde 70`ine sahip olan ülkemizden modeli saklanan araçtır kendisi. Selamı var sizlere.

Peki özellikleri ne?

Sodyum bor hidritle çalışan aracın hem menzili iki katına çıkıyor, hem patlama ihtimali olmadığı için tam güvenli oluyor, hem çevre kirliliği olmuyor, hem de yakıt kullanıldıktan sonra tekrar değerlendirilebiliyor. Hatta maliyeti gün itibariyle 220 tl olan 1 kg bor ile (1100kg. oto sabit 100 km süratle giderse) 19000 km yol alınabiliyor. Hali hazırda 600 patentli modelin beklemesi ülkemiz açısından vahim bir durum. Bunu ben söylemiyorum o söylüyor.

Tabi bizim halkımızla bunun ne alakası var öyle değil mi? Dünyanın en pahalı benzinini kullanan toplumun buna sessiz kalıp sodyum bor hidritle çalışan otomobil'den onlara ne? Acaba haberleri var mı? Araştırdılar mı? Borun ne olduğunu biliyorlar mı?

Bugüne kadar benzin zamlarına ne zaman internet filtresinin eylemi kadar büyük eylem yapıldı? İ
nanın bu ülkeye benzine zam yapmak daha kolay. Ne zaman asgari ücretten yakınan insanlar eylem hazırladı? Asgari ücretli için asgari ücret değil hep sigara zamları daha önemli oldu bu ülkede.

Kurtarıcı olarak benzin zammına eylemi değil lpg'yi gören bi toplum acaba bu otomobillerin farkında mı? Gerçi bizim insanlarımız biraz hız tutkunudur. MAKSiMUM HIZ'ı 128 KM olan otomobili n'apsın?

Biraz seks tutkunu olduğu da bilinir yani. Onlar için bor sansürlenmiş ne olur ki? Onlar için liseli, etekaltı, haydar, am, göt, meme ya da sik daha önemli...

Bu arada seri demişim, çok özürdilerim. Seriyi devam ettiresim yok. Afedersiniz kimsenin sikinde değil.

0 Kendini Yoran Yorumcu:

Tavsiye Etmem

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...