23 Ekim 2010 Cumartesi

Erkeklik

Hani ben diyorum ya sizlere birini sevdim zamanında diye evet sevdim doğru ama hayatımda hiç aşık olmadım ben. Çünkü beni 7ler, yazıyla sevenler olmadı. Hayatımda tanıdığım kızlar arasından bazılarını seçtim. Saftı onlar. Çabuk kandıralabilir, kullanılabilir cinstendi hepsi. Korumak istedim onları. Aşık olduğumu söyledim hep, yalandı. Belki de bunu anlayıp terketti bazıları beni bilemiyorum ama aralarında öyleleri vardı ki yüzlerindeki masumiyetine kanmıştım.

Erkeksin ve bi kızın seni istediğini kulaklarına fısıldığında o kadar zorlanırsın ki tabi seviyorsan. Seviyorsundur yapamazsın. Hiç bişey yapamazsın elin ayağın kitlenir adeta. Çünkü seviyosundur onu. Dokunamazsın ona. İnsan sevdiğine asla dokunamaz. (Aldatma Sebebi) Bi erkek sevdiğine dokunursa bütün hayatı boyunca paronayak düşüncelerle yaşar ve o sevdiğinden kopmak istemez.

Bazıları vardır ki değerini anlamaz seni terkeder, bazıları vardır ki ''aa sen yoksa erkek değil misin..?'' deyip seni terkeder. Sonra bu kızlar aradıkları heyecanı birinde bulur. Ömür boyu mutlu olucağını düşünür. Kullanılır, terkedilir ve gelir blog açar. Ondan sonra da ''sende erkeksin, sen de hayvansın'' demezler mi..? İşte bu insana çok koyar...

Hani ben erkek değildim..?

32 Kendini Yoran Yorumcu:

miss şizoid dedi ki...

hormonlar kadar gerçek olan bir şey var ki, o da şu; ilişkinin içine cinsellik girince aşk çıkıyor, zaten aşıkken salgılanan hormonlarla,cinsel ilişki esnasındakiler farklı...özetle özenilen eski aşklar var ya,onların büyüsü burdan geliyor, sevdiğinin sadece gözlerinin içine bakarak haz almaktan.

8ex-en8 dedi ki...

... göz doktorları ...

ve diğerlerini söylemiim...

miss şizoid dedi ki...

? uyku sersemiyim hafiften,anlamadım

8ex-en8 dedi ki...

bazıları göze bakar bazıları başka bişeye...

miss şizoid dedi ki...

aslında bu konu biraz kompleks.şöyle ki; dokunmak iyi değil diyoruz(m) ama abaza dediğimiz tiplerde hep bu dokunmayanlardan çıkıyor ve "başka bir şeye bakan" olarak yer ediyor...tam da bilmiyorum,saçmalıyor olabilirim, eğer öyleyse yarın silerim bunları:)

8ex-en8 dedi ki...

dokunmak war dokunmak war ;)

miss şizoid dedi ki...

sen anladın:)

8ex-en8 dedi ki...

yep ;)

Telekinesis dedi ki...

hayvanım kabul ediyorum

LieLLa dedi ki...

Hayvansınız evet bende kabul ediyorum:P

Lethe dedi ki...

ama valla bazı kızlarda hak ediyor şimdi.

Nikita Roxie dedi ki...

Tanıdığım bir "erkeğe" çok benziyor düşüncelerin.Dünyanın kanunu bu,erkekler kızları,kızlar da erkekleri anlayamaz.Bu klasik hikayede en iyisi adamına göre muamele..;))

phoebe* dedi ki...

Sadece dokunup dokunmama meselesinden demiyoruz ki sen de erkeksin işte diye. Mesela bir insan neden sevmediği halde bir kıza seni seviyorum der. Onu kendine bağlar. Sonra da çekip gider? Hiçbir zaman o kızla öyle bir şey yaşayamayacağını bile bile neden kızın duygularıyla oynar? Biz kızlar genelde duygu kısmında olduğumuz için ve sonuçta en çok biz terkedildiğimiz için ve siz gününüzü gün ederken biz unutamadığımız için diyoruz Sen de erkeksin diye :D

8ex-en8 dedi ki...

Telekinesis : O ne demek ya xD

LieLLa : O sonundaki ınız eklerş var ya onu duyunca moralim bozluyo yapma.

Lethe : haktmez mi hemde nasıl ama biz salağız ki acıyoruz onlara.

Nikita Roxie : doğruyu söyleyen bi erkek o kimse.

phoebe* : yine bir genelleme..?

Ayris dedi ki...

Ne alaka yahu, sevdiğine dokunamamak? bence bunu aşman lazım önce...

8ex-en8 dedi ki...

onca erkek o yüzden terkedio zaten...

Ayris dedi ki...

hangi yüzden? sevdiği ve dokunamadığı için mi?
yapma kuzum yaa, başkalarına yar etmek istemez seven erkek aynı zamanda ;)

8ex-en8 dedi ki...

erkek gözüyle bakarsan anlıycaksın ;)

ben o kıza doyarsam sonra da düşünürsem aa ya benden sonra başkasıyla die....

işte sonra olay biter.

erkeklerin işini bitirip gitme olayı yine sizin yüzünüzden.

sadece intikamını alır.

Ayris dedi ki...

bu da yanlış. "sonra"? sonra ne yaa?? "an"ı yaşa gitsin Allah aşkına...

işini bitirmek mevzusu ayrı konu, sen daha baştan dokunamıyorsun ki! orası çift taraflı, kadın doyurmayacak vs.

8ex-en8 dedi ki...

herkes senin gibi düşünürse zaten mevzu ortadan kalkar ;)

...ki artık düşünmeyen azaldı.

duyguseli dedi ki...

Bu yazıyla birlikte beynimde oluşan soru cümleleri beni ürküttü.
Sanırım aldatılıyorum.:S

8ex-en8 dedi ki...

haha xD kesin bişey yoktur ama olabilir.

Hayal Meyal dedi ki...

Aaa mim ine cevap verdim :)))

8ex-en8 dedi ki...

harika bi yorum bu xD

TuTsİ dedi ki...

Dokunmadan aylarca aşk ile gözgöze bakışmak bir süre sonra kanımızın kaynayıp ortamın müsait olduğu bir anda öpüşmelerle devam edip sevişme ile bitrdiğimiz o gün den sonra bir daha görüşmedik.
hani aşıktık seviyorduk diye düşünürken neden istemediğimizi aslında aşık olmadığımız sadece aşk denilen olayın gözümüzü kör etmesine aldandığımızı kavradık.

@miss şizoid o konuda haklı bak eski aşkları özleyip yaşayanlar bir yerden sonra bitmez denilen ilişki bitiyor.

Bence kalp doktoru gerek
kalbimiz hasta bizim sevmeyi beceremiyoruz.

yorum değil bu bence diye eklediğim zırvalar

8ex-en8 dedi ki...

aşk die bişey yok zaten ben neden bunu yazdıysam xD

tinker dedi ki...

katılıyorum sağaaa diyemicem aşk seninde profilinde tanımladığın gibi ulaşılmaz olan ve bişey beklemeden sevmek aslında anlaattığın şeyde bu dkunamamak onu korumak kıyamamak vs.yani bunu kabul etmek zor eğer ki sağlam bi arıza geçtiyse başından yemişim aşkını demek doğru..yani öle ya nededim ben şimdi ya:)

8ex-en8 dedi ki...

ee bende diorum zaten ben aşık değildim onlarda sevmedi die ;)

tinker dedi ki...

ozaman no problem:)

Dhenniss dedi ki...

Erkeklik dediğimiz şey,bizim kafamızda canlandırdığımız gibi olmuyor artık.Erkek dediğin sevdiğinin elini bile tutmaya kıyamazken,tutmayınca sen erkek misin oluyor.Kesinlikle sana hak veriyorum.Çok güzel bir yazı yazmışsın.

Agnes * dedi ki...

bir kadın olarak buna yorum yapmak boynumun borcu sanırım.

* "hak eden kadın" durumuna katılıyorum, hem de sonuna kadar. (kendilerine olan saygılarından, hatta insanlıklarından bile şüphe etsem de) bazı kadınlar one night-stand'ten gayet memnunlar. onlara göre, duygusal bağlanma, ilişki, evlilik, aşk diye bir şey yok. erkekler kullanıp atılmak üzere doğmuş damızlıklardan ibaret. işte o kadınlara müstahak !

* gel gelelim "sen erkek değil misin ?" sorusuna. işte o soruyu soranlar da yukarıdaki kadınlar. amaçları, niyetleri belli ;)
lakin, erkekler aşık olduğuna dokunabiliyor. bu, aşkı ikinci plana itse de, aşkın bir parçası. çünkü masum hali; sevgi, sadakat. ama aşk değil. aşk, masum değildir. hala birlikte olduğum erkek arkadaşımdan örnek vereyim; başta elini bile tutmadığım adamla, gayet romantik bir ilişkimiz vardı. elinde çiçeklerle dersten çıkmamı bekleyen, bana "aşkım"dan, "sevgilim"den başka sıfatla seslenmeyen beyefendi, birlikte olduktan sonra, "naber la hayriye" diyen, "seni seviyorum"u sadece "malum anlar"da söyleyen bir adama dönüştü. şimdi gel de dokunmak, aşkı ikinci plana itmiyor de. o yüzden sen aşkı falan arama arkadaş. seveceğin, sadık kalabileceğin kadar çok sevebileceğin, mantık ilişkisi yaşa. valla bak. hem kafan rahat olur ;)

8ex-en8 dedi ki...

Ama ben bunları biliorum :)

Tavsiye Etmem

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...